Birkaç şemsiye ortak duyu

- May 09, 2019-


1. Fırtına günlerinde şemsiye kullanırken yıldırım çarpması riski var mı?

Yüklerin birikmesini kolaylaştıran ve boşalmaya neden olan, özellikle metal uçlu şemsiye riskleri vardır. Ancak, çok fazla endişelenmenize gerek yok. Şehirde paratonerler ve yüksek binalar olduğu için, yıldırım düşmesi sorunu genellikle yoktur.

Ancak, otlaklar ve banliyöler gibi açık alanlarda oynar ya da seyahat ederseniz, plastik şemsiyeler veya yağmurluklar olabildiğince kullanmalı, metal şemsiye uçlu şemsiyeler kullanmaktan kaçınmalı ve seyahat güvenliğine dikkat ederek ağaçların altına saklanmamalıdır.

2. Güneş koruyucu etkisi, yağmurdan sonra yağmur şemsiyesinden etkilenecek mi?

Özel etki, farklı kaplamalarla ilgilidir.

Siyah kaplı şemsiyeler için, ister kaplanmış olsun ister olmasın, yağmur veya simüle edilmiş asit yağmuru güneş koruması üzerinde çok az etkiye sahiptir, dolayısıyla yağmurun etkisi büyük değildir.

Siyah plastik kaplaması olmayan bir şemsiye için, güneş koruma etkisi hafifçe zayıflar (yaklaşık% 1) ve bu% 1 sakıncası varsa, lütfen dikkatli olun.

3. Siyah kaplamalı şemsiyenin daha iyi yağmur direnci var mı?

Evet. Yağmur geçirmez performans süresinin karşılaştırılmasıyla, yağmur fırtınası seviyesinde 5 dakika sürebilir ve susuz olanların çoğu siyah kaplama şemsiyelerdir. Şemsiye bezleri + vinil kumaş malzemeden üretilmiştir ve siyah kaplama yağmuru daha fazla korur. Yalnızca bir ipek kumaş bezi tabakası varsa yağmur, kaburgaların eklemlerinden veya şemsiyenin tepesinden kolayca geçebilir. Yani daha iyi bir yağmur direnci istiyorsanız, siyah kaplamalı bir şemsiye daha iyi bir seçimdir.