Güneş şemsiyesi yağmur şemsiyesi olarak kullanılabilir mi?

- May 21, 2019-


Birçok bayanın böyle soruları olduğuna inanıyorum, güneş şemsiyesi temelde sıradan şemsiyeyle aynı malzeme ve işçiliktir. Peki güneş şemsiyesi yağmur şemsiyesi olarak kullanılabilir mi? Cevap evet, çoğu şemsiye yağmur şemsiyesi olarak kullanılabilir.

Güneş şemsiyesi aslında şemsiyenin bir kopyasıdır. Geleneksel şemsiyeden en büyük fark, güneş şemsiyesinin, çoğunlukla şemsiyenin kumaşına bakan, anti-uv şemsiyesi bezi kullanmasıdır. Genel şemsiye sıradan su geçirmez kumaş kullanır. Bu nedenle, bir güneş şemsiyesinin yağmur şemsiyesi olarak kullanılıp kullanılamayacağına karar vermek çoğunlukla güneş şemsiyesi kumaşı tarafından belirlenir.

Ulusal "Tekstillerin UV Koruma Performansının Değerlendirilmesi" ne göre, sadece UPF (UV koruma katsayısı değeri) 30'dan büyüktür ve UVA (uzun dalga ultraviyole) geçirgenliği UV koruma ürünleri olarak adlandırılan% 5'ten azdır. ve koruma sınıfı standardı "UPF30 +" dır; UPF 50'den büyük olduğunda, ürünün mükemmel UV korumasına sahip olduğunu ve koruma derecesinin “UPF50 +” olduğunu gösterir. Ancak, bugün piyasada bulunan UV koruma şemsiyelerinin UPF'si genellikle sadece 30 ila 40 arasındadır.

Kumaşların arasında kalın kumaş şemsiyeler, ince kumaşlardan daha iyi UV direncine sahiptir. Genel olarak konuşursak, pamuk, ipek, naylon, viskoz ve diğer kumaşlar düşük UV korumasına sahipken, polyester daha iyidir; Bu nedenle, güneş şemsiyelerinin çoğu çoğunlukla polyester kumaştan yapılır ve polyester kumaş da sıradan yağmur şemsiyeleri yapmak için ana kumaştır. Bu nedenle, çoğu güneş şemsiyesi yağmur şemsiyesi olarak kullanılabilir.

Ayrıca, piyasada birçok gümüş plastik anti-UV şemsiyesi var. Bu tür güneş şemsiyesinin özel kaplaması güneş koruma işlevine sahiptir, ancak "film" nispeten hassas olduğundan, güneş ışığına maruz kaldığında renk değiştirmek ve düşmek kolaydır ve yağmur suyunun korozyon etkisi de kaybedilmesine neden olur. güneşten korunma fonksiyonu ve kullanım ömrünü kısaltır. Yağmur şemsiyesi olarak kullanım için uygun değildir. Bu yüzden satın aldığınız güneş şemsiyesi gümüş kaplama bir şemsiyse ve gümüş şemsiyenin dış yüzeyine uygulanırsa, yağmur şemsiyesi olarak kullanmamanız önerilir.

Yukarıdakilere göre, günlük kullanım için kullanılan güneş şemsiyesinin yağmur şemsiyesi olarak kullanılabileceğini biliyoruz. Tek dezavantajı düzenlemenin daha zor olmasıdır: Güneş şemsiyesi yağmurlu günlerde kullanıldıktan sonra kuruması için havalandırılan bir yere yerleştirilmesi gerekir. Elbette güneşten korunma ve yağmurdan korunma için iki farklı şemsiye stili de satın alabilirsiniz.