Özel baskılı logo şemsiye üretim süreci

- Jun 04, 2019-


Şemsiye günlük yaşamda çok önemli bir yaşamdır. Günümüzde, pek çok tüccar promosyon yüzeyinde ve reklam şemsiyesinde şemsiye yüzeyinde logo basmaktadır. Sadece şemsiyenin nasıl kullanılacağını biliyoruz, ancak özel baskılı logo şemsiyenin üretim sürecini gerçekten biliyor musunuz?

Bizi yağmur için gölgeleyen bir şemsiye basit görünüyor, ama bir şemsiye yapmak için büyük veya küçük 30'dan fazla işleme ihtiyacımız var. Süreçlerin çoğu elle yapılır, bu nedenle her şemsiye tüm el sanatlarıdır ve işçilerin meyvesidir. Aşağıdaki SUNSHINE size şemsiye için ısmarlama prosedürlerin ayrıntılı bir açıklamasını verecektir, böylece herkes her şemsiyenin gelmesinin zor olduğunu anlar.

Şemsiye özelleştirme işlemi 1 - büyük kesim

Büyük kesim, bir rulo bez şeridini şeritler halinde kesmektir. Bu işlem bir kesici veya çalışan bir bıçakla yapılabilir.

Şemsiye özelleştirme işlemi 2 - küçük kesim

Küçük kesim, uzun kesim şemsiyesini, şemsiye bezi olarak bir üçgen şekline kesmektir. İşçi önce bazı ahşap şeritleri olan üçgen bir ahşap çerçeve yaptı, ahşap çerçeveyi şemsiye kumaşın üzerine yerleştirdi ve sonra dikkatlice bir bıçak parçasıyla kesti. Bu prosedür tamamen manueldir ve herhangi bir makine kullanmaz.

Şemsiye özelleştirme işlemi 3 - şemsiye baskı,

Şemsiye yapımında kullanılabilecek çeşitli baskı yöntemleri vardır. Bunlar arasında termal transfer ve serigrafi en yaygın olanlarıdır. Burada serigrafi örnek olarak kullanacağız. Önce bir şablon yapmak için bir kurutma makinesi kullanın, ardından şablonu bir kare rafa sabitleyin. Bundan sonra, işçi boyayı rafın üzerine dökecek, daha sonra üçgen şemsiye bezinin üstündeki rafı örtecek ve yağ ile silecektir. Desen şemsiye kumaşın üzerine basılacaktır. Bu program mekanik veya manuel olarak yapılabilir. Serigrafi baskısının özelliği, desenin renginin açık ve katı olmasıdır ve genellikle düz bir renk desenini veya bir şirket logosunu basmak için idealdir.

Şemsiye özelleştirme işlemi 4 - şemsiye bez parçasını dikin

Serigraf bittikten sonra, üçgen parça kapsamlı hale getirmek için bir dikiş makinesi ile dikilebilir. Farklı şemsiye tipleri, şemsiye yüzeyindeki üçgen parçaların sayısı 6 ila 24 parça arasında değişmektedir. İşçi, üçgenin her bir parçasını manuel olarak dikiyor. Bu adım son derece önemlidir. Dikiş makinesinin iğnesi ince olmalı ve ilmek sayısı yeterli olmalıdır. Aksi takdirde yağmur yağdığında su sızıntısı olacaktır.

Şemsiye özelleştirme işlemi 5 - şemsiye ipuçları (şemsiye boncukları)

Şemsiye yüzeyi tamamlandıktan sonra, fabrika her köşeye boncukları özel bir makine ile yerleştirecek. Şemsiye boncukları, şemsiyeler için önemli bir aksesuardır ve şemsiye yüzeyini kaburgaların üzerine sabitlemek için kullanılır. Malzeme plastik veya demirdir ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok şekil vardır.

Şemsiye özelleştirme işlemi 6 - şemsiye kaburga

Bu prosedür şemsiye yüzeyine şemsiye direği ile birleştirmektir. İşçi şemsiye yüzeyini bir iğne ve bir çizgi ile kaburgaya bağlamalıdır. Hiçbir makineyi kullanamazsınız. Her bir kaburgada, işçi kaburga ve şemsiyelerdeki kanopiyi sıkmak için genellikle iki veya üç düğüm kullanır.

Şemsiye özelleştirme işlemi 7 - şemsiye kolu

Bu program kolu orta çubuğa bağlar. İşçi demir çubuğu yangında ısıtır ve plastik tutamağı tutturur, böylece tutkal gerekmez. Bununla birlikte, farklı malzemeler farklı şekillerde birleştirilmelidir. Örneğin, bir tahta çubuğun tahta bir tutamağa takılması gerektiğinde, sıcakta eriyen bir yapıştırıcı kullanmak gerekir.

Şemsiye özelleştirme işlemi 8 - şemsiye kalite kontrolü

Her şemsiye, sönmeden önce kaliteyi kontrol etmek için kalite kontrol departmanına gönderilecektir. İşçiler, şalterin pürüzsüz olup olmadığı, lekelerin olup olmadığı, baskının mükemmel olup olmadığı gibi her şemsiyeyi test etmek için prosedürler belirlediler. Bu bölüm tamamen manuel işlemdir.

Şemsiye özelleştirme işlemi 9 - şemsiye paketleme

Kalite kontrollerini geçen şemsiyeler paketleme bölümüne gönderilir. İşçiler şemsiyeleri kartonlara paketleyecektir. Farklı boyutlarda karton kutularda farklı şemsiye paketlenecek ve her şemsiye ayrı bir şeffaf plastik torba ile kaplanacaktır. Tabii ki, şemsiyenin ambalajı özelleştirilebilir. Son olarak, konukların belirlediği yere sevk edilmeyi bekleyen, karton kutular üzerinde özenle istifleneceklerdir. Bu sayede basılı logo siparişi ile bir şemsiye hazırladık!