Şeffaf şemsiye tarihçesi

- May 08, 2019-


transparent umbrella


Japon televizyon dizilerini izlerken ya da yağmurlu Japon sokaklarında yürürken, çoğu Japon insanının şeffaf şemsiye kullanmaktan hoşlandığını gördük.

Japonya'nın şeffaf şemsiyesi, konuşulacak ilk şey, aslında beyaz gül anlamına gelen beyaz gül anlamına gelen ホ ワ イ ロ ー ー adlı yağmurluk konusunda uzmanlaşmış bir Japon şirketi. White Rose, ismi gerçekten duygusal. Bu şirketin adı çok iyi, ama uzun bir geçmişi olan, 1721 yılında kurulan, 1825 yılında uzmanlaşmış bir yağmur teçhizatı şirketi oldu.

Elbette bu aynı zamanda bir aile işletmesidir. Şirket, 1955 yılında dünyanın ilk şeffaf şemsiyesini yarattı. Şeffaf, süt beyazı. Kristal berraklığında görünüyor ve dünyada hiç bu kadar garip bir şemsiye olmadı. Aynı zamanda çok iyi şanslar. “Yüzü satan” bir şemsiyedir ve diğer işlevlerde özel bir özelliği yoktur. Her zaman ilk etapta diğerlerinin dikkatini çekiyor.

Daha sonra beyaz gül, saydam şemsiyeyi sadece çeşitli renklerde değil, aynı zamanda plastik üzerine basılı desen ve desenlerde dönüştürdü. Ginza'da bu farklı tarzlar popüler oldu.


clear umbrella

Ginza, Japonya'nın popüler menşe yeridir ve birçok yeni ürün Ginza'dan başlamaktadır. Bu nedenle şeffaf şemsiyenin popülaritesi aniden medyanın dikkatini çekti ve “Ginza popüler şeffaf şemsiyenin” bir dergi raporunu almaya başladı! ! Aniden, şeffaf şemsiye aniden popüler bir rüzgar gülü oldu ve Japonya'da sayısız irili ufaklı şemsiye üreticisi oldu. Tabii ki, şu anda, şeffaf şemsiye de tüm Japonya'ya yayıldı.

Şeffaf şemsiye gerçekten Japon toplumunda olduğu kadar garip bir şey.