Şemsiye katlama hakkında ne biliyorsun?

- May 09, 2019-


Compact Fold Sun & Rain Travel Umbrella


Genel olarak konuşursak, kat sayısına göre, şemsiye pazarındaki şemsiye temel olarak dört kategoriye ayrılır: düz şemsiye (bir kat), iki kat şemsiye, üç kat şemsiye ve beş kat şemsiye. Sözde katlanır şemsiye, şemsiyenin iskeletinin birkaç kez katlanabileceği anlamına gelir. Örneğin, iki katlı bir şemsiye, şemsiye kaburgalarının iki kez katlanabileceği anlamına gelir.

Her şeyden önce, düz bir şemsiye veya bir katlanır şemsiye. Avantaj, kaburgaların genellikle çelik çerçeveler, güçlü ve dayanıklı olması ve yaşlıların da koltuk değneği olarak kullanılabiliyor olmasıdır. Dezavantajı uzun olması ve genellikle yer kaplaması, taşıması pek uygun olmamasıdır.

Sonra, iki katlı şemsiyeyi tanıtın. Bu katlama sayısı genellikle yüksek dereceli şemsiye ve şemsiyelerdir. Şemsiyelere aşina olanlar, iki katlı şemsiyelerin genellikle daha pahalı olduğunu bilirler. Bunun nedeni genellikle sabit bir iskelet tasarımına sahip olmaları ve kumaşların çoğunlukla nakışlı, ithal renkli bant vb. Artı zarif tasarım ve iyi işçilik olması, bu nedenle fiyatın orta ve üst sıralarda yer almasıdır. Başlıca avantajları: kalitesi söylenmedi, tasarımı çok güzel, taşıması kolay, rüzgar geçirmez güneş koruyucu etkisi çok iyi. 5 kat ve 3 kat şemsiyeden biraz daha ağırdır.

Ardından 3 katlı şemsiyeyi tanıtın. Bu üç katlı şemsiye geniş çapta dağılmıştır ve çoğu şemsiye ve şemsiyeler genellikle bu şekilde tasarlanmıştır. Şemsiyeni alabilir ve kontrol edebilirsin. Çoğunlukla 3 katıdır. Bunun mütevazi ve alçak anahtar değil, nispeten mütevazı bir tasarım olduğu söylenmelidir. Doku ve kullanım yönünden, ılımlı bir tasarımdır. Kaliteli, uzun ömürlü, iyi güneş korumalı ve rüzgar geçirmez, orta ağırlıkta ve orta uzunlukta. Genel olarak ılımlı, daha popüler, pratik bir tasarım konseptidir.

Son olarak, beş katlı şemsiyeyi tanıtın. Bu şemsiye kısalıkları ve taşınabilirlikleriyle tanınır. Genelde sıradan şemsiyelerin uzun ve ağır problemleri için tasarlanmıştır. Reçine kemiğinden ve yüksek dereceli alüminyum alaşımlı iskeletten tasarlanmıştır. Bunun gibi 5 katlanan çok sayıda şemsiye tasarlandı. En büyük dezavantajı, kaburgaların çok kırılgan olması ve kaburgaların rüzgâra ve yağmura dayanamamasıdır. Bu nedenle, güneşten korunma için bu tür şemsiye kullanmak akıllıca ve rüzgar ve yağmur konusunda dikkatli olun.