Daha iyi bir şemsiye tedarikçi nasıl seçilir

- Jun 11, 2019-

İlk defa nakliyatçılardan tecrübeli gazilere kadar Çin'de bir tedarikçi seçmek göz korkutucu bir görev olabilir. Fabrikanın bulunduğu ve zamanında kaç mal üretebileceği gibi göz önünde bulundurulması gereken çok sayıda husus vardır. Ancak bir Çin fabrikasını seçmenin en önemli yönlerinden biri, güvenilir ve saygın olmasını sağlamaktır.


İlk satınalma siparişinizi bir tedarikçiden vermeden önce, korunmanızı sağlamak için bir araştırma yapmalısınız. Belirli bir orijinli tedarikçiden satın almak, satınalma siparişini ödemek ve ardından alıcının satın alma siparişi ödemesini almak ve hiçbir zaman malları göndermek istemeyen sayısız distribütör hikayesi var. Farkında olabileceğinden daha sık olur.


Bunun gibi talihsiz bir durumdan kaçınmanıza yardımcı olmak için, Çin'de bir şemsiye fabrikası seçme sürecini sürdürürken korunmanıza yardımcı olacak hızlı bir başvuru kılavuzu hazırladık.


Ürünleriniz için Gereksinimler / Kurallar

Çin'de bir fabrika aramaya başlamadan önce, sizin için ne tür bir şemsiye olduğunu bilmeniz gerekir. Müşterilerinizin beklentilerine veya nihai hedeflerine göre ürün gereksinimlerinin veya kurallarının bir listesini yapın, böylece iyi bir fabrika eşleşmesi arayabilirsin.

Örneğin, şemsiyeniz karmaşık mı ve üretim sırasında daha fazla dikkat gerektiriyor mu? Daha az ürün sipariş edeceğiniz anlamına gelse bile, tedarikçi kararınızda maliyet faktörü mü? Bir Çin fabrikasını seçmeden önce tüm bu bilgileri hazır bulundurmak, tedarikçinizin bu talepleri karşılayabildiğinden emin olmak için kontrol edebileceğiniz anlamına gelir.

Sample-Representation0415

Bir Fabrika Bulmanın Güvenli Yolları

İlgilendiğiniz ürünü üreten fabrikaların bir listesini almak, tedarik sürecindeki ilk adımdır. Temel bir internet araması yapmak etkili bir yöntem gibi gözükse de, üçüncü bir tarafça onaylanmış üreticileri aramak en iyisidir (aşağıdaki tedarikçi denetimleri ve fabrika denetimleri hakkında daha fazla bilgi için bakınız).

Fabrika bilgilerinizi ayrıca kamu gümrük ve sınır koruma (CBP) beyannamelerinden de temin edebilirsiniz. Birçok nakliye firması, bu CBP belgelerinin kamuya açıklanmasından dolayı ithalatçılara fabrika bilgilerini saklamalarını tavsiye ederken, bazı ithalatçılar hala fabrikalarının kim olduğunu gösteriyor. Bu şekilde, diğer alıcıların geçmişte kullandıkları güvenilir fabrikaları bulmak için kamu kayıtlarına sahipsiniz.

Bir Fabrika Bulmanın Ortak Anlam Yolları

Çinli bir tedarikçi bulmak için bazı sağduyulu yöntemleri de kullanabilirsiniz. Örneğin, potansiyel tedarikçinizi artı internetteki aldatmaca kelimesini aradınız mı (örneğin “tedarikçi adı + aldatmaca”)? Tedarikçinin web sitesindeki numara aynı fabrikaya mı bağlı? Tedarikçinin e-posta adresi web sitesiyle aynı URL’ye sahip mi? Fabrika sizden Çinli olmayan bir bankayı ödemenizi istiyor mu?

Gerçek olamayacak kadar iyi görünen fabrikalara dikkat etmek de önemlidir. Yeni bir tedarikçiden gelen derin indirimlere karşı dikkatli olun. Belirli bir satıcı size piyasa fiyatından önemli ölçüde indirimli fiyatlar sunuyorsa, bu kırmızı bayrak olabilir. Müşterilerimiz kısa bir süre önce, rakiplerinden aldıkları fiyatın üçte birinden daha düşük fiyatla teklif veren yeni bir tedarikçiye sahip lastikler için büyük bir sipariş verdiler. Para, “fabrikanın” banka hesabına bağlandıktan sonra, çevrimiçi tedarikçi, tüm satınalma siparişi için para ile birlikte gizemli bir şekilde ortadan kayboldu. Bir fabrika incelemesi, bunun gibi talihsiz durumları hafifletebilir.

Bu daha “sağduyu” yaklaşımları, bahislerin bir tedarikçinin meşru olmasını sağladığından emin olmasa da, üçüncü taraflarla yapılan ayrıntılı bir fabrika incelemesini tamamlamadan önce bu soruların cevaplarını incelemeye değer.

Güvenilirliği Doğrulamak için Tedarikçi Denetimleri

Tedarikçi denetimi, Çin'de iş yapmak için bir ortak seçmenin hayati bir bileşenidir. Sık sık, pahalı bir satın alma emri göndermeden önce durumlarını titizlikle yerine getirmeyen şirketlerin yandığını duyuyoruz. Açıkçası, herhangi bir aldatmaca bizim görüşümüze göre pahalı - siparişin büyüklüğü ne olursa olsun.

Tam bir tedarikçi denetimi aşağıdaki bileşenleri kapsamalıdır:

  • Kalite kontrol sistemleri Hiç kaza veya ürün sorunu oldu mu ve neden?

  • Finans / vergi. Fabrikanın parasal tarihinde veya belgelerinde herhangi bir sorun var mı?

  • Sosyal uygunluk Fabrika çalışanlarına, topluma ve çevreye gereken veya daha yüksek standartlara göre davranıyor mu?

  • Belgeler / yasal konular. Örnek olarak, fabrika temsilcisi aslında o fabrika ile ilişkili mi?

  • Tedarikçi arka planı. Uluslararası ve yerel itibar, mülkiyetin kökeni, yıllarca iş, vb.

  • 网格700

Daha Fazla Koruma İçin Fabrika Denetimleri

Tam bir fabrika incelemesi almak, hedeflediğiniz Çin fabrikasının güvenilir olduğundan emin olmanıza yardımcı olabilir. Alıcılar daha önce hiç görmedikleri bir çok fabrika olduğundan, denetimler tüm göndericiler, özellikle de yeniler için büyük bir nimettir.

Denetimler, bir fabrikanın ihtiyaç duyduğunuz ürünün miktarlarını ve / veya karmaşıklığını kaldırabilecek olup olmadığını belirlemenize yardımcı olur. Sizin için bir fabrika veteriner hekimine 300 dolar civarında bir üçüncü taraf müfettişi kiralamak, ayrıca Çin'e uçma ve bir fabrikayı şahsen inceleme maliyetini düşürür. Ayrıca, üçüncü taraf denetçilerin, kendinizi özleyebileceğiniz ayrıntıları ve sorunları ele alması çok daha muhtemeldir.

Doğrudan kendiniz bir denetçiyle çalışabilirsiniz, ancak buradaki tehlike, tesisin standartlara uygun olduğunu söylemek için fabrikanın denetçiye ödeme yapmasıdır. Bunun yerine, fabrika denetiminin güvenilir olduğundan emin olmak için gönderim temsilcinizin yasal bir denetçi ile çalışmasına izin vermenizi tavsiye ederiz.

Genel olarak, güvenilir bir fabrika müfettişi iki tür değerlendirme sağlayabilir:

Fabrika - Bir denetçi tüm kurumu inceleyecek ve ekipman, ürün, işçi, tesis ve genel çıktı resimlerini içeren 10-11 sayfalık bir rapor sunacaktır. Rapor, kod gereksinimlerini karşılamayan her şeyi size bildirir ve denetçi fabrikayı tavsiye edip etmeme konusunda nihai bir fikir verecektir (iyi, normal, kötü ve çok kötü bir ölçekte).

Kargo - Fabrika ürününüzü üretmeyi tamamladığında, bir müfettiş detayları araştırmak için sekiz saate kadar arayacaktır. Bu değerlendirme size hasarlı, hatalı veya kargonuzla uyumlu olmayan her şeyi gösterecektir.

Yılın Endişeleri Zaman

Bir fabrikayı denetlemek, ay ne olursa olsun her zaman önemlidir, ancak Çin Yeni Yılı'ndan sonra muayene olmak çok önemlidir, çünkü fabrikalar tatil sırasında işçilerini kaybetme eğilimindedir. Birçok fabrika çalışanı hafta boyu tatil için ayrılırlar ve aileleriyle birlikte daha uzun süre kaldıklarından ve benzer işleri oldukça kolay bulabildiklerini bildiklerinden işlerine asla geri dönmezler. Bu yüzden fabrikalar Çin Yeni Yılı'ndan sonra boş noktaları doldurmak için yeni (ve bazen güvenilmez) işçiler istihdam ediyor. Bu şekilde, daha önce güvenilir bir fabrika aniden kodları ve standartları çiğniyor olabilir.

Sizi yarı yolda bırakmayacak ya da vereceği sözlerden az düşmeyecek bir Çinli fabrika seçmek zaman alıcı Ancak, ısrarcı olmak ve ayrıntılara dikkat etmek, para kaybetme, düşük kaliteli kargo ile uğraşma ve hatta bir dolandırıcılıkta bulunma şansınızı azaltacaktır. Ve bu gönül rahatlığı, telaşa girdiğiniz her dakikaya değer.