En iyi güneş şemsiyesi nasıl seçilir?

- May 10, 2019-


sun umbrella for women

1. UPF

UPF değeri: 0-50

UPF 0: UV filtresi en kötüsüdür

UPF 30: UV filtrasyonu% 95'e ulaşıyor

UPF 40: UV filtresi% 98'e ulaşıyor

UPF 50: UV filtrasyonu% 99.8'e ulaşıyor

UPF değeri 30 veya daha fazla olduğunda, güneş şemsiyesi olarak adlandırılabilir. Piyasadaki çoğu güneşlik şemsiyesi, günlük güneş koruması için yeterli olan 30 ile 40 arasında UPF değerlerine sahiptir.

2. Şemsiye kaplamasını kontrol edin

a. UV filtrasyon yöntemi Yaygın olarak kullanılan PG kumaşıdır. PG kumaş ilk olarak Avrupa ve Amerika'da kabul edildi. UV direnci ve uzun ömürlüdür. Şimdi PG kumaş güneş ve yağmur şemsiyeleri de var ve fiyatı çok güzel.

b. Kaplama gölgeleme yöntemi Bir kaplama ile gölgelendirilmiş güneş koruyucu şemsiyeler ekonomiktir ve uygun maliyetlidir, bu nedenle çoğu insanın tercihidir. Bununla birlikte, yağmurdan sonra kaplanmış şemsiyenin güneş koruyucu performansı düşecek ve katlama sayısı arttıkça kaplama düşecektir.

3. Şemsiyenin boyutu. Cildin ultraviyole ışığına maruz kalan alanını azaltmak için, şemsiye yüzeyi ne kadar büyükse, şemsiyenin ağırlığına da o kadar dikkat eder ve hafif şemsiyenin bir tasarrufunu kolaydır.

4. Kanopinin rengi. Koyu renkli kumaşlar UV ışığını daha kolay emer ve şemsiyenin yüzeyi ne kadar koyu olursa UV direnci de o kadar iyi olur, bu nedenle karanlık bir şemsiye seçmeye çalışın.

5. Doğru şemsiye tutma duruş

Yukarıdaki noktalara ek olarak, şemsiye tutma pozisyonu aslında çok özeldir. Deneyler, insanlar dik durma duruşunu benimsediklerinde, şemsiyenin daha geniş bir alanı kapsadığını göstermiştir. Doğrudan güneş ışığının engellenmesine ek olarak, çevre ortam yüze daha az ışık yansıtır. Bu nedenle, gün ışığında şemsiye dik durur ve güneş kremi, şemsiyenizi omzunuza koymaktan daha iyidir.