İyi bir şemsiye nasıl korunur

- Dec 06, 2018-

Şemsiyeler, günlük hayatımızda, özellikle de Güney'in ilkbahar ve yaz aylarında kullanılır. Bazen yeni satın alınan şemsiyelerin uzun süre kullanılmayacağını görüyoruz. Vakaların çoğu, muhtemelen yanlış kullanım ve bakım nedeniyle kalite sorunu değildir.

Şemsiyelerin kolayca hasar görebileceği en yaygın alan şemsiye standıdır. Orta çubuğun iki kısmı, şemsiye yüzü ve sap daha az hasar görmüştür.

Şemsiyeler için pek çok malzeme vardır ve şemsiyeler için farklı malzemelerin kullanımı farklıdır. Yöntem ve bakım farklı.

Şemsiyelik çift yuvalı rüzgar geçirmez tasarımı benimserse, güçlü ve esnek bir elastik kemik ve alüminyum iskelet kullanmak daha iyidir.

Günümüzde çoğu şemsiye şemsiye çerçevesinin kolay zarar görmesi sorununu çözmektedir. Bunun yerine, tam elyaf iskeleti veya yarı elyaf kemiği kullanırlar. Elyaf kemiği paslanmış, güçlü ve elastik değildir ve rüzgar direnci katsayısı aşırı yüksektir, bu nedenle bükülmesi veya kırılması kolay değildir. .

Rahat taşıma ve hafif olması nedeniyle katlanır şemsiye, bayanların yaz favorisidir. Şemsiyelik ve katlanır şemsiyenin şemsiyesi direği çoğunlukla demir, bazıları galvanizli, krom kaplamalı, bazıları boyanmış ve boyanmıştır. Hafif, bu yüzden malzeme yeterince güçlü değil, bu şemsiyelerin çoğu güneşe ve yağmura karşı dayanıklıdır, bu nedenle rüzgara karşı dayanıklı değildir, bu nedenle kuvvetli rüzgarlarla karşılaşırsanız, bu şemsiyeler kullanıma uygun değildir, Aksi halde çoğu zaman zarar görürler.

Düz şemsiye ve golf şemsiyesinde demir şemsiye standı ve orta çubuk kullanırsanız, genellikle bazı malzemeleri kullanır ve daha iyi rüzgar direnci katsayısına sahip olursunuz, ancak hepsi ağırlık taşıyabilir. Koltuk değneği veya ağır yük kullanıyorsanız, yapamazsınız. .

Günümüzde, bazı şemsiye, ister düz şemsiye, ister golf şemsiyesi, ister ters şemsiyesi, temel olarak tüm elyaf kemiklerinden yapılır. Bu şekilde yapılan şemsiyeler, temel olarak şemsiye standları ve şemsiye direkleri perspektifinden zarar görmezler. Şemsiye kırılmadığı sürece.

Şemsiye bakımı çok önemlidir. Şemsiye bezi temelde kimyasal elyaf hammaddesidir. Ateşten uzak durmayı unutma. Şemsiye kullanıldıktan sonra kuru, havalandırılan bir yere koyun, kurumaya açın ve şemsiyede küflenmesini önleyin. Olgu.

Şemsiyelerin çoğu toplanır ve paketlenir, bu yüzden şemsiyeyi açmadan önce, şemsiyenin yüzeyini sallamalısınız, kaburgaları düzeltmelisiniz ve kaburgaların kırılmasını ve şemsiye bezini önlemek için yavaşça açın. hasarlı.

Son yıllarda bazı güneş kremleri şemsiyelere uygulanmıştır. Siyah tutkal, gümüş tutkal ve altın tutkal var. Kaplamalar kimyasal boyalar oldukları için, suya maruz kaldıklarında yumuşak olacaklar ve güneş ışığına maruz kaldıklarında kırılgan hale gelecektir. Yağlanma olaylarından sonra, bu lastik şemsiyeler, şişkinlik olgusu kullanıldıktan sonra açılmalı ve kurutulmalı ve daha sonra toplanmalıdır.

Şemsiyelerin çoğu yarı otomatiktir. Elle ya da şemsiyelerle açılmaları gerekir. Şemsiyelerin konumu çok büyük değildir ve çok güçlü hava kullanmaya gerek yoktur. Şemsiyelerin veya şemsiyelerin yavaş olması gerekir ve bunlar yerinde alınabilir.

Temizlemek için şemsiye yüzeyini kullanın. Yanlışlıkla kirlenirseniz, alkolle daldırmak için küçük bir diş fırçası veya temiz bir bez kullanın. Silmek için uzun süre beklemeyin ve silerek temizlemek kolay değildir.

Sıcak bir günde dışarı çıkarsanız, şemsiyeyi evinize koyun ve oda sıcaklığına koyun, sonra soğuyun, sonra yerine koyun. Eğer ısıtamazsan, çabucak kurulur. Bu lastik yüzeyine kolayca zarar verir ve şemsiye yüzeyi eskimekte, kırılgan ve kolay olacaktır. çürük.

Kısacası, şemsiye iyi kullanılmalı, her şeyden önce, iyi bir şemsiye seçmeliyiz, iyi malzeme, iyi işçilik, elbette, bir ürün için bir fiyat, diğeri şemsiye, bakım ve bakım ile ilgili temel bilgileri öğrenmektir. , iyi bir şemsiye Her zaman yanınızda.