Şemsiye bezi için genel malzemelere genel bakış

- Dec 06, 2018-

Şemsiye şemsiye bezi yaygın olarak kullanılan malzemeler aşağıdaki ana kategorilere sahiptir:


Punch bezi PG (Pongee):

Yumuşak dokulu, insan yapımı bir elyaftır. Kumaşın yüzeyi donuktur ve yansıtması kolay değildir. Kumaş gibi giysiler mükemmel el hissi uyandırır. Doğal malzemelerden (pamuklu bez gibi) yapılmış bir bez gibidir ve soğuk büzülmeye karşı iyi bir dirence sahiptir. Bu nedenle, yaygın olarak kullanılır ve düz veya katlanmış şemsiye kullanılabilir. Yüksek yoğunluklu darbeli kumaş yeni bir kumaş türüdür.


Aşağıdaki özelliklere sahiptir: renk mat ve koyu. Kumaş pamuk gibi hissediyor, ışık direnci daha iyi, PG kumaşın maliyeti nispeten yüksek, ancak UV koruma fonksiyonu, kalite kararlılığı, renk derecesi ideal, daha iyi bir şemsiye kumaş, genel PG kumaş sadece şemsiye kullanılan yüksek dereceli


Polyester:

1940 yılında Birleşik Krallık'ta icat edilen, plastikten yapılmış insan yapımı bir elyaftır. Dokusu serttir, bezin yüzeyi oldukça yansıtıcıdır ve gölgelendirme derecesini arttırmak için alt katman gümüş bazlı bir yağ ile eklenebilir. Fiyat dokunuştan daha iyidir ve düz gövde veya katlanır şemsiye uygundur.


Polyester kumaşın özellikleri şunlardır: Renk daha güzel ve şemsiye kumaş el üzerine yerleştirilmiş, kırışık açıktır ve geri kazanılması kolay değildir. Kumaş hareket ederken, direnç hissedecek ve parçalandığında hışırtı sesi çıkacaktır. Polyester üzerine gümüş tutkal tabakası uygulamak, genellikle gümüş plastik şemsiye dediğimiz şeydir. Gümüş bandın ultraviyole ışınlarına karşı koruma işlevi daha iyidir, ancak uzun bir kullanım süresinden sonra katlanmış yerdeki gümüş tutkal kolayca ayrılır.


Polyester üzerine bir gümüş tozu tabakası uygulamak, genellikle inci kumaş şemsiye olarak adlandırdığımız şeydir. İnci kumaşın rengi, kadınlar arasında çok popüler olan güzel, ancak güneş karşıtı UV etkisi ideal değil.


Naylon:

1930'da icat edilen, insan yapımı bir petrol yan ürünü elyafıdır. Kumaş hafif, dokunuşlu yumuşak, yüzeyde yansıtıcı ve büzülüp ısınması için genel bir yeteneğe sahip. Aynı zamanda şemsiye üzerinde yaygın olarak kullanılır. Fiyat polyester ve dokunuştan daha pahalıdır ve düz veya katlanmış şemsiyeler uygundur.


Naylon kumaş ayrıca yüksek kaliteli şemsiye kumaş çeşitleridir. Bu panço parlak bir renge sahiptir ve elde ipek gibi hisseder. El ile ileri geri hareket eder ve direnç çok küçüktür. Bununla birlikte, bu tür bir bez havanın neminden büyük ölçüde etkilenen bir zayıflığa sahiptir ve şemsiye bezi daha da küçülür, hatta bazen şemsiye yüzeyinin normal açılıp kapanmasını bile etkiler. Yaygın olarak kullanılan şemsiye kumaşlarımızda o kadar değil.


Oxford Kumaş:

Oxford kumaş genellikle dış mekan şemsiyelerinde kullanılır ve kumaş daha kalındır. Genel olarak, 210T kalınlığı dış mekan şemsiyesi şemsiyesi olarak kullanılır.


Saten Şemsiye Kumaş:

Yumuşak dokulu, yumuşak ve pürüzsüz elli bir kumaş. Giysilerde yaygın olarak kullanılır ve şemsiye yüzeyinde su geçirmez bir tabaka ile kaplanır.


PVC:

Tam adı Polivinil klorürdür (PVC):

Şeffaf bir plastik malzeme, şeffaf bir etkiye dönüştürülebilecek tek malzemedir. Şemsiye yüzeyi ve şemsiye yüzeyi kolayca yapışır, karşılıklı yapışmayı azaltmak için toz ilave edilir. Doku sert ve düz kullanım için uygundur. Şemsiyede fiyat uygundur.


T / C pamuklu bez:

Pamuklu kumaştan ve Polyester Kumaştan yapılmıştır. Polyester kumaştan daha yumuşak, kumaş ağır ve kalın. Sadece şemsiye üzerinde kullanım için uygundur.


EVA:

PVC'den daha yumuşak bir yapıya sahip opak bir plastik malzeme. Şemsiye yüzeyleri birbirine yapışmaz. Düz şemsiyelerde kullanım için daha uygundurlar. Fiyat PVC'den daha yüksek.


İnci kumaş:

Yansıtıcı etkisi olan bir tür polyester kumaştır. Şemsiye yüzeyinde biraz yansıtıcı tane bulunur. Işık ve göz kamaştırıcı. Genellikle bayan şemsiye, düz veya katlanmış şemsiye üzerinde kullanılır.