Golf şemsiyesi ve golf şemsiyesi nedir

- Jul 19, 2019-

Bir golf şemsiyesi, golfçüleri yağmurdan ve güneşten korur. Hem golfçü hem de arabasını korumak için standart bir şemsiyeden daha büyük olacak şekilde tasarlanmıştır. Başlangıçta sahadaki golfçü için tasarlanmış olsa da, şehirdeki ve diğer yerlerdeki golfçü olmayanlar tarafından yağmurdan tamamen korunamayacak küçük şemsiyelerden daha iyi koruma sağlamak için de kullanılıyor.

Çoğu golf şemsiyesi 60 ila 65 inç (yaklaşık 152 ila 165 cm) arasındadır ve bazıları 70 inç (yaklaşık 178 cm) kadardır. Şemsiyenin çok ağır olmasını önlemek için, genellikle cam elyafından yapılmış bir şaftla yapılır. Şemsiyenin yayıcılar da bu malzemeden yapılmıştır. Hafif olmasının yanı sıra, fiberglas kullanmanın bir diğer avantajı golf şemsiyesini yıldırıma dayanıklı hale getirmesidir.

Open

Golf şemsiyesinin kanopisinin büyüklüğü ve sağlamlığı, güçlü rüzgarların şemsiyeyi dışa döndürmesini önlemeye yardımcı olur. Ergonomik bir sap, bir diğer önemli özelliktir, çünkü bir golfçü, elinin tutarken doğal bir konumda kalmasını sağlamak ister. Golf şemsiyesini sıkmak, golfçü vuruşunu etkileyebileceği için el sıkma yapmamalıdır.

Golf şemsiyesi, yüzyıllarca süren eski bir buluş. Asur, Çin, Mısır ve Yunanistan'ın eski uygarlıklarından eserler ve sanatlar şemsiyelerin kullanıldığını göstermektedir. O zaman, kullanıcıyı güneş ışınlarından korumak için bir şemsiye kullanıldı. Çin'de ilk su geçirmez şemsiye kullanıldı. Yağmura karşı koruma için uygun kağıt parasolları yapmak için balmumu ve cila kullanılmıştır.

Avrupa'daki insanlar, kendilerini 16. yüzyılda yağmurdan korumak için şemsiye kullanıyorlardı. Kadınlar bir moda aksesuarı olarak şemsiye taşıyan ilk kişilerdi, ancak bu bir yazar Jonas Hanway'in halka açık bir şekilde taşımaya başladığında değişti. Erkekler için şemsiye popülerliğinden sorumluydu. Aslında, bir şemsiye sık sık "Hanway" olarak anılırdı.

Jonason Norway

Golf şemsiyeleri reklam amaçlı da kullanılabilir. Birine şirket logosu veya mesajı koymak, reklamverenin mesajının oldukça görünür olduğu anlamına gelir. Sahadaki diğer oyuncular şemsiyeyi görebilecek ve üzerine ne basıldığını not alacak. Bu nedenle şirketler, çalışanlarına olduğu gibi müşterilerine de bir golf şemsiyesi vermeye karar verebilir. Şemsiye her açıldığında, şirketin mesajını kamuya duyurmanın bir yoludur.

golfumbrella