Şemsiye yapım süreci

- Jun 16, 2019-

Büyük Kesim:

Uygun boyuttaki kumaşın kesilmesi, “Büyük Kesim” olarak adlandırılan, bazen “İlk Kesim” olarak adlandırılan en baştaki işlemdir. Bu işlem ikinci kesim için ön aşamadır.

Küçük Kesim:

Bu işlem “Küçük kesim”, bazen “İkinci Kesim” olarak adlandırılır. Amaç kumaşı dikdörtgen şeklinden üçgen şekline kesmektir. Alev üçgen şeklinde bir kalıp yapmak için odun kullanın. Kalıbı dikdörtgen kumaşın üzerine yerleştirin ve kumaşı üçgen şeklinde kesin. Kumaşın üçgen şekli şemsiyenin paneli olan çağrı gorlarıdır.

Baskı:

Bu durumda örnek olarak serigrafi baskı kullanıyoruz (Ayrıntılar için lütfen “Yazdırma Yöntemi” bölümüne bakın). Boğazı uzun bir masaya yerleştirin. Ardından ahşap alevi her bir oyuğa yerleştirin ve grafiği kumaşın üzerine bastırın.

Kanopi Meclisi:

Basılı gores hazır olduktan sonra. Bir sonraki işlem gölgelik montajıdır. Normal şemsiyede, gölgelik yapmak için dikiş makinesiyle 8 adet gore diker.

Şemsiye ucu yüklemek:

Uç, kanopiyi çubuklarla sabitlemek için her bir kaburga ucunda bir metal veya plastik çubuk parçasıdır. Bu işlemde, kumaşın uçlarını dikmek için özel bir dikiş makinesi kullanıyoruz. Takılan uçların sayısı, çubukların sayısıyla aynıdır.

Çerçeve ve gölgelik katılın

Bir sonraki işlem, her kaburga ile gölgelik dikilir. Bu işlem makine kullanılamaz, tamamen el montajı yapılır.

Kolu yükleme:

Sapı, vidalı, ısınma mili ya da tutkal gibi tutturucu gibi monte etmek için birkaç yöntem vardır.

Kalite kontrol:

Kalite Kontrol, her işlem için en önemli alandır. Bu nedenle, her üretim hattında her üretim hattında QC personeli görevlendirdik. Tüm montaj ve üretim işlemleri tamamlandıktan sonra, tüm şemsiye ambalajlamadan önce son kalite kontrol işlemini yapmak için kalite kontrol departmanına gönderir.

Ambalaj:

QC testini geçen tüm şemsiyeler, kartona paketlenmeleri için paketleme bölümüne gönderilir. Normalde, her bir dış kartonda 5 iç karton bulunur. Her bir iç kartonda 60 adet şemsiye bulunur.