Şemsiye almak için bir püf noktası var

- Dec 06, 2018-

Sıcak havalarda, güneş kötüdür ve şemsiye ve güneşten koruyucular Bayan Amy için şarttır. Bununla birlikte, piyasada çok sayıda güneş koruyucu şemsiye, farklı fiyatlar ve farklı malzemeler bulunmaktadır. İyi bir şemsiyeyi nasıl seçebiliriz?


Bir şemsiye satın almak

Şemsiye alırken, şemsiyede şemsiyenin anti-UV olduğuna dair bir etiket olup olmadığına dikkat edin, yani şemsiye ultraviyole ışınlarını gerçekten önleyebilir (genel şemsiye ultraviyole ışınlarına dayanamaz). Tabii ki, hem yağmur geçirmez hem de UV ışınlarına dayanıklı, çift kullanımlı şemsiyeler de var. Genellikle etiket çerçevenin içindeki şemsiyeye dikilir veya fiyat etiketinde anti-UV ile işaretlenir. Şemsiye seçerken, lütfen aşağıdaki noktalara bakın:


1. Şemsiye yüzeyini seçerken, kumaşta açıkça seyrek olan şemsiyenin anti-ultraviyole performansı genellikle zayıftır ve tüketici dikkatli bir şekilde satın alır.


2. Kumaşın büzülme özellikleri nedeniyle, bir şemsiye alırken, şemsiye yüzeyi büyük ve çok küçük olmamalıdır.


3. Kumaşın rengi UV koruma özellikleriyle ilgilidir. Aynı koşullar altında, kumaşın rengi ne kadar koyu olursa UV direnci de o kadar iyi olur. Buna karşılık, siyah, lacivert, koyu yeşil, açık mavi, açık pembe, açık sarı ve diğer UV'ye dayanıklı özellikler daha iyidir.


4. Satın almadan önce koruma seviyesi işaretine dikkatlice bakın. Genel Kalite Denetimi, Muayene ve Karantina İdaresi tarafından yayınlanan "Tekstillerin UV Koruma Performansı Analizi", sadece UVF (UV koruma katsayısı) 'nın 30'dan büyük olduğunu ve UVA (uzun dalga ultraviyole) iletim hızının 5'ten az olduğunu öngörmektedir. %, UV koruma ürünleri, koruma sınıfı olarak adlandırılabilir. Standart “UPF30 +” dır; UPF 50'den büyük olduğunda, ürünün mükemmel UV korumasına sahip olduğunu ve koruma derecesinin “UPF50 +” olduğunu gösterir. Tüketiciler satın alırken koruma seviyesi logosunu dikkatlice kontrol etmeli ve daha sonra yerel güneş ışığına göre kendilerine uygun şemsiyeyi seçmelidir.


5. markalı ürünleri seçin, sıradan şemsiye ve sahte uv şemsiye sakının.


6. UV koruma performansı, ilk olarak şemsiye yüzeyinin kumaş özelliklerine göre değerlendirilebilir. Genel olarak, pamuk, ipek, naylon, viskon, vb. Düşük UV koruma özelliklerine sahipken, polyester tercih edilir. Yaygın olarak kullanılan polyester kumaşlar saten kumaş, mcbike ve benzeridir. Ek olarak, anti-UV performansı saten kumaşta en iyisidir, ardından dimi ve düz, rengi ne kadar derinse o kadar iyidir.


7. Güneşten korunma şemsiyesi, ultraviyole ışığı önleyemez, kumaş dokusu en önemli değildir, ana üretici ne tür bir teknik işlemdir. Genel olarak, pamuklu ve keten kumaşlar belirli UV koruma özelliklerine sahiptir, ancak derece güçlü değildir. Son iki yılda piyasada satılan güneş koruyucu şemsiyelerin çoğu, şemsiye yüzeyinde bir gümüş yapıştırıcı tabakası ile kaplandı. Bu tedavi bazı doğrudan ultraviyole ışınlarını yansıtabilir ve engelleyebilir. Bununla birlikte, gümüş tutkalı kalitesi iyi veya kötüdür. Üreticilerin iyi teknik şartlarda ürettikleri güneş koruyucu gümüş gümüş tutkalı düşmesi kolay değildir ve bazı ucuz güneş koruma şemsiyeleri, şemsiye yüzeyini doldurmak amacıyla, sadece birkaç kez güneş ışığından sonra kullanılır. Kaybedildi.


8. Islak şemsiye durumunda, suyun optik iletimi nedeniyle, ultraviyole ışığının geçirgenliği artar ve koruyucu etki azalır. Bu nedenle, ıslak şemsiye UV ışınlarına karşı korumak için kullanılmamalıdır.