Şemsiye üretim süreci

- May 21, 2019-


Şemsiyenin üretim sürecini bilmek için öncelikle şemsiyenin ana bölümünün ne olduğunu anlamalıyız. Bir şemsiye tam bir parça oluşturmak için birden fazla parça gerektirse de, sadece ana parçaları bilmemiz gerekir. En önemli şey şemsiye gölgelik, kaburga ve saptır. Diğerleri bazı küçük detaylar. Bu üç bölüm olduğu sürece, bunun zaten bir şemsiye olduğu söylenebilir.

Yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış veya sıradan bir şemsiyenin ortak bir özelliği olduğu görülüyor. Yani, üretim süreci temelde aynıdır.

Birincisi, müşterilerin çeşitli gereksinimlerine göre ne tür malzeme şemsiyesi standı, şemsiye bezi ve diğer gerekli aksesuarların seçilebileceği ve bununla birlikte reklam şemsiyesi yapmak için farklı malzemelerin seçileceği, fiyatın belli bir düzeye sahip olacağının seçilmesidir. Daha sonra yapılacak ilk şey, makineyi istenen boyuta göre bezi birkaç parçaya kesmek için kullanmaktır. Bundan sonra, kenarı eşleştirerek, şemsiye kumaşını bağlayın, sonra bir şemsiye çerçevesi yapın, boyutu yeniden boyutlandırmak ve yapmak istediğiniz şemsiye stiline göre konumlandırın. Daha sonra, kesilen şemsiye bir sonraki adıma gönderilebilir ve açık şemsiye bir çokgen oluşturmak üzere dikilir. Bu aşamada, şemsiye kanopisinin bir prototipi ortaya çıkar. Çünkü reklam şemsiyelerinin çoğu hem yağmur hem de yağmura dayanıyor. Bir kaplamanın işlenmesini gerektiren bir şemsiye kaplanması gerekir. Basılı desen, reklam şemsiyesi bittikten sonra son adımdır. Genel küçük şemsiye imalatçıları, baskı için belirlenmiş baskı fabrikasına şemsiye gönderecek, ancak nispeten eksiksiz makine ve teknolojiye sahip ve kendi komple ekipman setine sahip bazı büyük şemsiye fabrikaları da var.

Daha önce bahsedilen kilit parçalar, şemsiye standları ve şemsiye kolları var. Artık birçok üretici, onları tekrar işleyebildiği sürece doğrudan dışardan satın alıyor. İş bölümü olan diğer birçok küçük parça var, çünkü şemsiye üreticileri olan bazı yerlerde sabit bir sanayi zinciri var ve çok az kişinin kendi fabrikaları var. Katlanır şemsiye gibi, ayrıca bitmiş katlanır şemsiye ve ambalaj sorumlu, profesyonel katlanır şemsiye işçiler vardır.