Kaburga için ne tür bir malzeme iyidir? Kırık ise kaburga nasıl onarılır?

- May 09, 2019-


Teknolojinin gelişimi ile. Şemsiyeler ayrıca, önceki yağlı kağıt şemsiyelerden, şemsiyelerdeki şemsiyelere kadar değişmiştir. Şemsiye yüzeyinin değişmesiyle, kaburgalar da değişmiştir. Önceki kaburgaların çoğu ahşap ve bambu kaburga idi. Daha sonra demir kaburga, çelik kaburga, alüminyum alaşımlı kaburga (elyaf kaburga da denir), elektrik kaburga ve reçineler kaburga vardı.

1. Alüminyum kaburga: hafif ve düşük fiyat.

2. Kimyasal lif kaburga: hafif, dayanıklı ve güçlü rüzgar direnci.

3. Karbon fiber kaburga: hafif. Dezavantajları: Rüzgar direnci ortalamadır ve fiyat tüm malzemelerin en pahalısıdır.

4. Ahşap kaburga: geleneksel Çin şemsiye sık kullanılır.

5. Demir kaburga: güçlü ve dayanıklı, fiyat alüminyum kemikten biraz daha pahalıdır.


umbrella ribs

Şemsiye kaburgalarının onarımı nasıl yapılır?

Şemsiyenin kırılmasının kolay olduğu yer, yan taraftaki küçük uçlardır. Küçük uç, iç çelik çubuk iskeletine tutturulur, çünkü rüzgar iskeleti gevşek bir şekilde üfler ve göz kapağı gevşektir. Bu durumda, çözüm ince bir bez ya da plastik parçası bulmak ve tıkamak için kapağı ve çelik şeridi bir araya getirmektir. Bu şekilde şemsiye kullanılmaya devam edilebilir.

Şemsiyenin iskelet çelik çubuklarının bağlantısı koptu. Bu aynı zamanda yaygın bir durumdur. Şemsiye açıldığında, bir veya daha fazla taraf çökecektir. Bu durumda, çözelti bir çift pense bulmaktır, tercihen iğneli bir pense, telin yanı sıra kullanımı daha uygun olacaktır. Kötü parçaları birleştirecek ütüyü dikkatlice gözlemleyin ve bulun ve tel ile değiştirin. Pense ile sıkın ve telin ucunun büküldüğünü ve şemsiyenin kapalı olmadığını unutmayın.

Şemsiyenin büzülme pozisyonunun kırıldığı bir durum da vardır. Şemsiye açıldıktan sonra, düğme her zaman otomatik olarak istiflenir. Şemsiyenle her zaman elle yürüyemezsin! Bu durumda, meyve bıçağı gibi bir bıçak genellikle gereklidir. Düğme konumu açıldığında düzleşir, çünkü toplam kullanım ve rüzgarın verdiği hasar, düğme konumunu haksız, yuvarlatır ve şemsiyeyi tutamaz hale getirir. Plastik kart pozisyonu bir bıçakla düzelterek çözülebilir. Genel problemler bu birkaç yöntemle çözülebilir.

Yukarıdaki çeşitli koşullara ek olarak, güneşli şemsiyenin onarılması gerekir. Birkaç durum da vardır: rüzgârın küçük telin bükülmesine neden olması kolaydır ve perçinin düşmesini veya şemsiye bezinin delinmesini önlemek için tel el ile düzleştirilebilir; Sap paslıdır, bu da açıklığın rahatsız olmasına neden olabilir. Yağlama maddesini şaft mafsalına batırmak için küçük bir tornavida veya kürdan kullanın ve birkaç kez açın. Çözülemiyorsa, şemsiyeyi atmanız gerekir, çünkü şemsiye yapısı bu kadar basittir. Sorun ne kadar büyük olursa olsun, düzeltmeye gerek yoktur.

Not: Şemsiyeyi yağmurlu günlerde kullandıktan sonra, kurutmayı ve ardından sakladığınızdan emin olun, böylece şemsiye tutamağı paslanmayacak kadar kolay olmayacaktır. Aynı zamanda şemsiyenin bakımı da iyidir ve şemsiyenin ömrü doğal olarak artar.