Ne tür bir güneş şemsiyesi güzel bir şemsiyedir?

- May 23, 2019-


Güneş şemsiyelerine ayrıca doğrudan güneş ışığını kapatmak için kullanılan güneş şemsiyeleri de denir. Şemsiye üreticilerinin doğru şekilde nasıl seçileceğine ilişkin bazı yöntem ve teknikler için şemsiye üreticileri yedi yöntemi özetledi:

1. Daha büyük bir şemsiye seçin. Kumaşın büzüşen doğası nedeniyle, bir şemsiye alırken, şemsiye yüzeyi daha büyük olmalı ve çok küçük olmamalıdır.

2. şemsiye gölgelik rengi, ışık renginden daha derin renk daha iyi. Kumaşın rengi UV koruma özellikleriyle ilgilidir. Aynı koşullar altında, kumaşın rengi ne kadar koyu olursa UV koruması da o kadar iyi olur. Buna karşılık, UV, siyah, lacivert, koyu yeşil bloke etme işlevi açık mavi, açık pembe, açık sarı, vb .inkinden daha iyidir.

3. Marka ürünlerini seçin. Sıradan şemsiyelere dikkat edin (UV engelleme işlevi yoktur), anti-UV şemsiyeler olarak kullanılır.

4. Polyester kumaş daha iyidir. UV koruma performansı, şemsiye kanopisinin kumaş özelliklerine göre değerlendirilir. Genel olarak, pamuk, ipek, naylon, viskon, vb. Düşük UV koruma özelliklerine sahipken, polyester tercih edilir. Şemsiye için yaygın olarak kullanılan polyester kumaşlar saten kumaş, Macintosh kumaşı vb. Ek olarak, anti-UV performansı saten ve saten kumaşta en iyisidir, ardından dimi ve sade kumaş ile rengi ne kadar derinse o kadar iyidir.

5. Şemsiye yüzey işleme. Güneşten korunma şemsiyeleri ultraviyole ışınlarını engelleyip engellemesin, kumaş dokusu en önemli değil, Temel olarak üreticinin kumaşa ne tür bir teknoloji işlemesi yaptığını görmesi gerekir. Genel olarak, pamuklu ve keten kumaşlar belirli UV koruma özelliklerine sahiptir.

6. Büyük kumaş yoğunluğu iyidir. Şemsiye gölgelik kumaşını seçerken, kumaşta açıkça seyrek olan şemsiyenin anti-ultraviyole performansı genellikle düşüktür ve tüketici buna dikkat etmelidir.