Hangi şemsiye kumaş daha iyi?

- May 06, 2019-

Polyester

Polyester kumaşın özellikleri şunlardır: Renk daha güzel, şemsiye kumaş el üzerine yerleştirilmiş, kırışık açıktır ve eski haline getirilmesi kolay değildir. Kumaş hareket ederken, direnç hissedecek ve parçalandığında hışırtı sesi çıkacaktır. Polyester üzerine bir gümüş tutkal tabakası uygulamak, genellikle gümüş plastik bir şemsiye dediğimiz şeydir. Gümüş bandın ultraviyole ışınlarına karşı koruma işlevi daha iyidir, ancak uzun bir kullanım süresinden sonra katlanmış yerdeki gümüş tutkal kolayca ayrılır. Polyester üzerine bir gümüş tozu tabakası uygulamak, genellikle inci kumaş şemsiye olarak adlandırdığımız şeydir. İnci kumaşın rengi, kadınlar arasında çok popüler olan güzel, ancak güneş karşıtı UV etkisi ideal değil.

PG bez (ipek kumaş)

Ayrıca PG kumaşa darbe kumaş denir, yüksek yoğunluklu kumaştan yeni bir kumaş etkisi vardır. PG aşağıdaki özelliklere sahiptir: renk mat ve koyu. Kumaş pamuk gibi hissediyor, ışık direnci daha iyi, PG bezinin maliyeti nispeten yüksek, ancak UV koruma işlevi, kalitenin dengesi, rengin kalitesi ideal, daha iyi bir şemsiye bezi ve Genel PG bez sadece şemsiye içinde yüksek dereceli kullanılır.

Naylon

Naylon kumaş ayrıca yüksek dereceli şemsiye kumaş çeşitleridir. Bu panço parlak bir renge sahiptir ve elde ipek gibi hisseder. El ile ileri geri hareket ettirilir ve direnç çok küçüktür. Bununla birlikte, bu tür bir bez havanın neminden büyük ölçüde etkilenen bir zayıflığa sahiptir ve şemsiye bezi daha da küçülür, hatta bazen şemsiye yüzeyinin normal açılıp kapanmasını bile etkiler. Bu nedenle, yaygın olarak kullanılan şemsiye kumaşlarımızda, özellikle büyük değildir.

Şeffaf plastik

Son yıllarda popüler olan şeffaf şemsiyeler, POE veya PVC plastik kumaşlardan yapılmıştır ve bazıları çeşitli desen ve renklere sahiptir.

Siyah kauçuk kaplı kumaş

Diğer şemsiye kumaşlarla karşılaştırıldığında, siyah kauçuk kaplı kumaşın aşağıdaki avantajları vardır: 1. Yaşlanma kolay değildir ve gümüş plastik kumaş, kaplamanın uzun süre kullanıldıktan sonra yaşlanmasına ve düşmesine neden olur; 2. Sıcaklık düşürülür ve siyah plastik kaplı kumaş güneş ışığında bir şemsiye yapılır. 3-5 ° C'yi etkili bir şekilde soğutabilir; 3. Süper güçlü UV koruması, piyasadaki güneş şemsiyeleri, siyah kauçuk kaplama işleminin veya kumaşın farklı kalitesi nedeniyle farklıdır ve gerçek UV koruma performansı farklıdır. En uygun test yöntemi şudur: cep telefonu feneri kullanın, ışık sızıntısı olup olmadığını görmek için flaşa yapıştırmak için karanlıkta şemsiye kumaş kullanın.