Hangi şemsiye en havalı?

- Dec 06, 2018-

Piyasada birçok çeşit şemsiye vardır, güneşten koruyucular, çift katmanlı, üç katmanlı ve UPF50 veya üstü vardır (UPF, güneş koruyucu güneş kremi endeksi, SPF güneş kremi gibi bilinir) ve bazılarında "soğuma" vardır. "istemi. Ne kadar fazla veri olursa, insanların ona bakması o kadar kolay olur. Ne tür bir şemsiye kullanmak kolaydır? Bugünün trend laboratuarı, farklı şemsiyelerin ne kadar sıcaklığın ne kadarını koruyabileceğini ve soğutacağını ölçmek için çevrimiçi şemsiye satıcılarının uygulamalarından yararlanır. birkaç derece.


Malzeme hazırlama:

1 numaralı şemsiye (sıradan şemsiye, tek katmanlı, film yok), 2 numaralı şemsiye (sıradan şemsiye, tek katmanlı, gümüş filmli), 3 numaralı şemsiye (siyah plastik şemsiye çift katmanlı), termometre.


Test zamanı: Bu Salı saat 13: 30'da. En yüksek sıcaklık: 40.5 derece. Yer: Zhejiang Gazetesi Avlusu


Adım 1: Termometreyi 10 dakika boyunca güneşe koyun ve termometre 51 ° C gösteriyor.

Adım 2: Termometreyi bir kanca ile şemsiyenin altına asın ve test etmek için gölgeye gizleyin. Her şemsiye için test süresi 10 dakikadır.


Sonuç:

Gölge: 1 numaralı şemsiyenin altındaki gölge en hafif, 2 numaralı şemsiyenin ikincisi ve 3 numaralı şemsiyenin en derin olduğu gölge.

Sıcaklık: No. 1'in altındaki termometre 50 ° C gösterir; 2'nin altındaki termometre 44 ° C'yi gösterir; No. 3 altındaki termometre 44 ° C gösterir.


Her ne kadar sonuçlar sadece bu deneyden sorumlu olsa da, ondan güneşlik ve şemsiyenin gölgeleme etkisinin büyük bir farklılığa sahip olduğu görülebilir, sadece ışık geçirgenliği farklı değil, aynı zamanda şemsiyenin altındaki sıcaklık farkı beş veya Altı derece. Bununla birlikte, piyasada 30-40 yuan için satın alınabilen tek katmanlı gümüş film şemsiyesi ve yaklaşık 300 yuan fiyatına sahip çift katmanlı vinil şemsiyenin, No. 3 şemsiyenin hafif olması dışında neredeyse hiçbir soğutma etkisi yoktur. çakmak. Ek olarak, şemsiye tam kapsamlı bir güneş kremi değildir ve umut etmek tamamen gerçekçi değildir. Diğer güneş kremleriyle eşleştirin.


Fen Bilgisi öğretmeni: üç nokta görmek için bir şemsiye seçin: renk, kaplama, UPF değeri