Çin'de Şemsiye Endüstrisi Analizi

- Dec 06, 2018-

Endüstrinin teknik seviyesinin gelişimi temel olarak yeni malzemeler ve yeni süreçlere yansır. Bugün Xiaobian herkesi Çin şemsiye endüstrisini analiz etmeye götürecek.

Tüketicilere tüketici ürünleri sağlayan geleneksel bir endüstri olarak, özelleştirilmiş şemsiyelerin üretim teknolojisi uzun bir tarihe sahiptir. Şemsiyelerin temel fonksiyonlarını hızlı hareket eden tüketicileşme, taşınabilirlik ve modaya dönüştüren süreçte, endüstrinin teknik seviyesi de kapsamlı olmuştur. İyileştirme esas olarak şöyle gösterilmektedir:


(1) Yeni malzemelerin uygulanması

Geleneksel şemsiye üretiminde kullanılan şemsiye malzemesi ve şemsiye çerçeve malzemeleri hafif sanayi ve ağır sanayi ürünleridir. Son yıllarda, şemsiye kumaş malzemeleri, özellikle de şemsiye tanıtıldı. Sadece UV ışınlarına dayanıklı kumaşlarda gümüş tutkalı, saten, inci tutkalı, darbeli kumaş, düzinelerce lazer telaşı, renk dokuması, polyester kaplaması vb. Vardır. Tipik hızlı hareket eden tüketim malları olan plastik şemsiye kumaşlar da geliştirilmiştir. sıradan PVC malzemelerden çevre dostu POE malzemelerine. Şemsiye çerçevesinin malzemesi olarak, şemsiye ürününün portatif ürününe olan talebe ve geleneksel çelik kemiğin alüminyum alaşım kemiğine, cam elyaf kemiğine, karbon fiber kemiğine ve hatta titanyum alaşımlı kemik. Karbon fiber, havacılık alüminyum, TEFLON, kaplamalı silikon kumaş ve CORDURA naylon gibi yeni malzemeler yaygın olarak kullanılmaktadır. Üst düzey şemsiyede işlevini yeni bir seviyeye taşıdı. Yeni malzemelerin uygulanmasının şemsiye ürünlerinin geliştirilmesini teşvik edeceği ve halkın yaşam kalitesini arttıracağı öngörülmektedir.


(2) Ürün tasarımı ve geliştirme teknolojisi

Son yıllarda, şemsiye ürünleri şemsiye standlarının yapısında, özellikle rüzgar geçirmez tasarımda ve rüzgarlı havalarda bile, havaya uçsa bile, şemsiyenin kemik karşıtı tasarımını kırmak kolay değildir. durmak.

Şemsiye kumaş tarzı, renk ve şemsiye çerçeve tasarımı ayrıca üç boyutlu bilgisayar destekli tasarımın (CAD) kullanımıdır, el boyaması tasarım, optimize edilmiş numune üretimi ve deneme üretim süreci ile birleştirilmiştir, şemsiye ürünü daha çeşitlendirilmiş yapıdadır. daha kompakt ve sağlam Ambalaj daha güzel ve güncelleme döngüsü daha kısa.


(3) Ürün üretim süreci

Şemsiye endüstrisi emek yoğun bir imalat endüstrisidir, özellikle bitmiş şemsiye dikme sistemi uzun süre dikiş işlemine dayanmaktadır ve genel mekanizasyon düşüktür. Son yıllarda, bilgisayarlı büyük ölçekli kesme makinası, bilgisayar yüksek hızlı tek hatlı araba, bilgisayarlı şemsiye üst makinası, bant makinası, boncuk kuyruğu makinası, otomatik boru kaynak makinası ve slot otomatik kalıp şekillendirme makinası şemsiye yapma sürecinde. Parçaların geniş kullanımı parçaların üretim verimliliğini arttırmış ve bir dereceye kadar dünya şemsiye endüstrisinin seviyesini temsil eden emek yoğunluğunu azaltmıştır.


Genel olarak, Çin'deki şemsiye endüstrisinin teknolojik yeniliği belli bir gelişme sağlamıştır ve bazı önde gelen işletmeler önemli teknik güç biriktirmişlerdir. Bununla birlikte, bir bütün olarak endüstri, ekipman seviyesi, ürün tasarımı inovasyon kabiliyeti, yeni malzeme uygulaması ve bilimsel yönetim alanlarında gelişim için geniş bir alana sahiptir.

Yukarıdakiler, bugün Xiaobian tarafından getirilen şemsiye endüstrisinin analizidir. Umarım herkese yardım edebilirim! Herhangi bir sorunuz veya ilginiz varsa konsültasyona gidebilirsiniz, her şey size bağlı!