Şemsiye, Çok Anlam Var

- Dec 06, 2018-

Şemsiye kültürünün Çin'den dünya ülkelerine yayılmasından sonra, tüm ülkelerin insanları şemsiyeye yerel geleneklerine ve tarihi özelliklerine göre belirli bir anlam vermiştir. Bugün, Xiaobian sizinle İngiliz şemsiye kültürü hakkında konuşmak istiyor.


Branda Çin'den İngiltere'ye dolaştığından, İngiliz şemsiyesi çok farklı bir kültürel anlama sahip. Şemsiye, Birleşik Krallık'ta göründüğünde çok fazla kıvrılmaya ve dönüşe yol açsa da, şemsiyenin üretim seviyesi hakkında konuşmak gerçekten gerekli. İngiltere'nin ön planda olduğunu söyledi.


18. yüzyılın mumlu şemsiyenin dış ticaret tüccarları tarafından İngiltere'ye getirildiği söylenir. Yeni şeylerin ortaya çıkışı, o zamanlar panik ve sansasyon yarattı. Daha sonra, Papa'nın beyaz yıkaması nedeniyle, insanlar bu yeni şeyi kabul etti. İngiltere uzun zamandan beri yağışlı ve kasvetli bir havadaydı ve şemsiye, İngiliz hayatının vazgeçilmez bir parçası olacaktı.


İlk başta, şemsiyeler İngiltere'deki kadınlar için her zaman özel bir ürün olmuştur ve İngiliz kadınların şemsiyelere çok düşkün olmaları ve bunu kendi aşk tutumlarıyla bir araya getirmeleri ilginçtir; Aşk; Soldaki şemsiye, “Şimdi boş vaktim yok” dedi; şemsiyenin yavaşça sallanması, hiçbir güven veya güvensizliğin belirtilmesi; sağ omuzdaki şemsiye, seni bir daha görmek istemediğimi söyledi.


Yani, bunu gördüğünüzde şüpheleriniz olduğundan eminiz. İngiliz erkeklerin şemsiye yapmasına gerek yok mu? Hayır. 19. yüzyılda İngiliz erkekler de şemsiye kullanmaya başladı ve şemsiyelerini geliştirmeye ve geliştirmeye başladı. Bugün, şemsiyeler sadece geleneksel İngiliz yaşam tarzının bir sembolü değil aynı zamanda İngilizlerin bir sembolüdür.